Reklamlar
Anasayfa » Haber
15 Nisan 2018 ( 56 görüntülenme )

BARALOR BİRLİĞİNDEN UYARI..."ENDİŞELİYİZ"

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye düzenlediği saldırıyla ilgili olarak, açıklama yaptı.

FEYZİOĞLU: “BU OYUNU IRAK’TA GÖRMÜŞTÜK”


Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye düzenlediği saldırıyla ilgili olarak, ‘Irak’ın nükleer silah tesisleri var’ iddiasıyla vurulduğunu, ardından ise iddiaların gerçek olmadığını hatırlattı.

FEYZİOĞLU: “ENDİŞELİYİZ”

Suriye’nin de aynı iddialar ile vurulması nedeniyle endişeli olduklarını belirten Prof. Dr. Feyzioğlu, “Önümüzde bir Irak tecrübesi var. Bugün yine Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı iddiası var. Ancak Almanya bunu reddediyor. İngiltere, ‘Tereddütlüyüm bundan’ diyor. Dolayısıyla, ispatlanmadan bunun tehlikeli bir girişim olduğunu düşünüyoruz” dedi.

FEYZİOĞLU: “TEHLİKELİ GİRİŞİM”

Prof. Dr. Feyzioğlu, “Neden endişeliyiz. Çünkü önümüzde bir Irak tecrübesi var. ‘Irak’ta malum nükleer silah tesisleri var’ gerekçesiyle ABD öncülüğünde Irak işgal edilmişti ve olmadığı çıktı. Bizzat İngiltere Başbakanı bunu daha sonra itiraf etti. Bugün yine Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı iddiası var. Ancak Almanya bunu reddediyor. İngiltere, ‘Tereddütlüyüm bundan’ diyor. Dolayısıyla, ispatlanmadan bunun tehlikeli bir girişim olduğunu düşünüyoruz” dedi.

FYZİOĞLU: “BİR GÜN BÖYLE, BİR GÜN ÖYLE”

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu değerlendiren Prof. Dr. Feyzioğlu, “Geçen hafta Suriye tek parça kalsın’ diyor. Ama Suriye’yi parçalamak isteyen ABD öncülüğündeki koalisyonun Esad’ı devirme girişimine yeşil ışık yakıyor. Ne kadar güzel diyor. Öbür tarafta Afrin’de bekamız açısından son derece önemli bir harekatın içerisinde. Ama Esad’ı hamisi olan Rusya’nın yeşil ışık yakmasıyla son derece sıkıntılı bir durum.

Dolayısıyla bizim bu sıkıntıdan çıkmamızın yolu da ortak aklı üretmek olduğunu lütfen unutmayalım. Ortak akıl da sadece hukukun üstün olduğu demokrasilerde sağlanabilir. Biz, baroların da görevi bunu tesis etmektir” diye konuştu.

Kaynak: haberayyıldız

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ne bu; Şırnak'ta Özerklik İlan Ettiler! Halk Otobüsüne Saldırı... Kurşun Kıl payı Geçti... Cizre'de Dev Bayrakla Yemin Ettiler FLAŞ! Uğur Dündar'dan Meral Akşener'e Büyük Destek! DAEŞ mevzileri obüs toplarıyla vuruluyor BAHÇELİ SARAY'DA... Türkiye Şimdi Bu Görüntüleri Konuşuyor... Nasuh Mahruki'den AKP'ye OTURAKLI ÇIKIŞ... İşte O DİK DURUŞ!.. Nepal'deki depremi Hollandalı çift böyle görüntüledi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan Ala: 'Sultanahmet saldırısı sonrası 1 kişi gözaltına alındı'