Reklamlar
Anasayfa » Haber
15 Nisan 2018 ( 82 görüntülenme )

BARALOR BİRLİĞİNDEN UYARI..."ENDİŞELİYİZ"

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye düzenlediği saldırıyla ilgili olarak, açıklama yaptı.

FEYZİOĞLU: “BU OYUNU IRAK’TA GÖRMÜŞTÜK”


Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye düzenlediği saldırıyla ilgili olarak, ‘Irak’ın nükleer silah tesisleri var’ iddiasıyla vurulduğunu, ardından ise iddiaların gerçek olmadığını hatırlattı.

FEYZİOĞLU: “ENDİŞELİYİZ”

Suriye’nin de aynı iddialar ile vurulması nedeniyle endişeli olduklarını belirten Prof. Dr. Feyzioğlu, “Önümüzde bir Irak tecrübesi var. Bugün yine Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı iddiası var. Ancak Almanya bunu reddediyor. İngiltere, ‘Tereddütlüyüm bundan’ diyor. Dolayısıyla, ispatlanmadan bunun tehlikeli bir girişim olduğunu düşünüyoruz” dedi.

FEYZİOĞLU: “TEHLİKELİ GİRİŞİM”

Prof. Dr. Feyzioğlu, “Neden endişeliyiz. Çünkü önümüzde bir Irak tecrübesi var. ‘Irak’ta malum nükleer silah tesisleri var’ gerekçesiyle ABD öncülüğünde Irak işgal edilmişti ve olmadığı çıktı. Bizzat İngiltere Başbakanı bunu daha sonra itiraf etti. Bugün yine Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı iddiası var. Ancak Almanya bunu reddediyor. İngiltere, ‘Tereddütlüyüm bundan’ diyor. Dolayısıyla, ispatlanmadan bunun tehlikeli bir girişim olduğunu düşünüyoruz” dedi.

FYZİOĞLU: “BİR GÜN BÖYLE, BİR GÜN ÖYLE”

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu değerlendiren Prof. Dr. Feyzioğlu, “Geçen hafta Suriye tek parça kalsın’ diyor. Ama Suriye’yi parçalamak isteyen ABD öncülüğündeki koalisyonun Esad’ı devirme girişimine yeşil ışık yakıyor. Ne kadar güzel diyor. Öbür tarafta Afrin’de bekamız açısından son derece önemli bir harekatın içerisinde. Ama Esad’ı hamisi olan Rusya’nın yeşil ışık yakmasıyla son derece sıkıntılı bir durum.

Dolayısıyla bizim bu sıkıntıdan çıkmamızın yolu da ortak aklı üretmek olduğunu lütfen unutmayalım. Ortak akıl da sadece hukukun üstün olduğu demokrasilerde sağlanabilir. Biz, baroların da görevi bunu tesis etmektir” diye konuştu.

Kaynak: haberayyıldız

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Atatürk'ten O Muhteşem Cevap! Şehidin türküsü yürek burktu C 4’ler, Stinger füzeleri hangi şehirlere taşındı Binali Yıldırım İzmirlilere TEŞEKKÜR Etti... Ama Bakın Niye Etti... 88. Oscar adayları, Los Angeles'ta açıklandı. Bunlar mı Masum Sivil Halk? Burası Şemdinli/ DERECİK... Bakınız 19 Mayıs'ı Nasıl Kutladılar... Teröristlerin Sur'daki Saldırıları Havadan Görüntülendi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Can Dündar ve Erdem Gül Hakkındaki İddianame Tamamlandı