Reklamlar
Anasayfa » Haber
26 Mart 2018 ( 459 görüntülenme )

IRAK'TAN PEŞ PEŞE HAMLE!..

Haşdi Şabi Komutanı: “PKK Şincar'dan çekildi yerine Haşdi Şabi ve Irak ordusu yerleşti”

Irak'ın Sincar (Şengal) kentinde PKK'nın çekildiği belirtilirken, yerine Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçlerinin yerleştiği belirtiliyor. Sputnik'e konuşan Haşdi Şabi Komutanı Kenan Tuzlu, PKK militanlarının Sincar'dan çekildiğini yerine Haşdi Şabi ve Irak ordusunun yerleştiğini söyledi.

'PKK 2 GÜN ÖNCE SİNCAR'DAN ÇEKİLDİ, HAŞDİ ŞABİ'DEN BİR TUGAY BÖLGEYE YERLEŞTİ'

Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan Haşdi Şabi Komutanı Kenan Tuzlu, PKK militanlarının Sincar'dan çekildiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“SİNCAR’I BİZ KORUYACAĞIZ”

"PKK 2 gün önce Sincar'dan çekildi. Nereye gittiklerini bilmiyoruz. YBŞ güçlerinin çekildikleri yönünde ise herhangi bir bilgi bize gelmedi. Sincar kent merkezine ve kırsal alanına Haşdi Şabi güçleri yerleşti. Haşdi Şabi'den bir tugay yerleşti. Sincar halkını artık olası tehlikelerden bu güçler koruyacak."

“Erdoğan’ın ‘Sincar’a operasyon başladı’ sözlerini Irak yalanladı”

Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak’ın kuzeyindeki Sincar’a (Şengal) yönelik operasyonlar düzenlediğini açıklamış ancak Cumhurbaşkanı’nın bu açıklaması ile ilgili konuşan Iraklı askeri yetkililer, böyle bir sınır ötesi operasyonun olmadığını söylemişti.

PKK Sincar'dan çekildiğini açıklarken, Türkiye'nin PKK'nın kolu olarak gördüğü Şengal Direniş Birlikleri'nin ise (YBŞ) Sincar'da kalacağı belirtiliyor.. YBŞ, kendini Irak'ın bir gücü olarak görüyor ve PKK ile ilişkisinin olmadığını savunuyor.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Silopi'de çatışma arası duygulandıran manzara IŞİD İNTİHARCISI IRAK TANKINI BÖYLE HAVAYA UÇURDU... İŞTE O ANLAR... Fatih Altaylı Lozan'ı Hazmedemeyenlere Sonunda Ağzını Bozdu... Canlı Yayın!.. İMRALI'nın İlk Teklifi Bakınız Ne Olmuş... Kendi Sesinden... Doğuda Yabancı Ajanın Yakalanma Anı! Sur’da çatışmalar şiddetlendi O Silahlar Türkmenlere Gitmemiş... Levent Gültekin'den Gündeme BOMBA gibi Düşecek ERDOĞAN AÇIKLAMASI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şok! Güpegündüz Şehrin Göbeğinde IŞİD SUİKASTI! O An Kamerada...