Reklamlar
Anasayfa » Haber
26 Mart 2018 ( 442 görüntülenme )

IRAK'TAN PEŞ PEŞE HAMLE!..

Haşdi Şabi Komutanı: “PKK Şincar'dan çekildi yerine Haşdi Şabi ve Irak ordusu yerleşti”

Irak'ın Sincar (Şengal) kentinde PKK'nın çekildiği belirtilirken, yerine Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçlerinin yerleştiği belirtiliyor. Sputnik'e konuşan Haşdi Şabi Komutanı Kenan Tuzlu, PKK militanlarının Sincar'dan çekildiğini yerine Haşdi Şabi ve Irak ordusunun yerleştiğini söyledi.

'PKK 2 GÜN ÖNCE SİNCAR'DAN ÇEKİLDİ, HAŞDİ ŞABİ'DEN BİR TUGAY BÖLGEYE YERLEŞTİ'

Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan Haşdi Şabi Komutanı Kenan Tuzlu, PKK militanlarının Sincar'dan çekildiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“SİNCAR’I BİZ KORUYACAĞIZ”

"PKK 2 gün önce Sincar'dan çekildi. Nereye gittiklerini bilmiyoruz. YBŞ güçlerinin çekildikleri yönünde ise herhangi bir bilgi bize gelmedi. Sincar kent merkezine ve kırsal alanına Haşdi Şabi güçleri yerleşti. Haşdi Şabi'den bir tugay yerleşti. Sincar halkını artık olası tehlikelerden bu güçler koruyacak."

“Erdoğan’ın ‘Sincar’a operasyon başladı’ sözlerini Irak yalanladı”

Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak’ın kuzeyindeki Sincar’a (Şengal) yönelik operasyonlar düzenlediğini açıklamış ancak Cumhurbaşkanı’nın bu açıklaması ile ilgili konuşan Iraklı askeri yetkililer, böyle bir sınır ötesi operasyonun olmadığını söylemişti.

PKK Sincar'dan çekildiğini açıklarken, Türkiye'nin PKK'nın kolu olarak gördüğü Şengal Direniş Birlikleri'nin ise (YBŞ) Sincar'da kalacağı belirtiliyor.. YBŞ, kendini Irak'ın bir gücü olarak görüyor ve PKK ile ilişkisinin olmadığını savunuyor.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'li Celal Doğan'dan Skandal PKK Savunması Musul'dan Gelecek Büyük Tehlike... İşte O Açıklama... Rize Belediyesi'nden Geri Adım... ATATÜRK ANITI BAKIN ŞİMDİ NERDE... Şırnak Cizre'de M60 Tankla Yapılan Mayın Saldırısı Erdoğan'ın Olay Videosu Paylaşım Rekoru Kırıyor Sarıkamış Harekatı TSK, Azez'deki PYD Mevzilerini Ateş Altında Tutmaya Devam Ediyor İŞTE BU! AKŞENER KURULTAY'A DESTEK VEREN DELEGE SAYISINI AÇIKLADI...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İşte Patlama Anı